Treener Kaia Heinleht

CV

Kogemusest

Olen viimase neljandiku oma eluajast pühendanud pilatesele – viimased 12 aastat olen õppinud Pilatest KellyMc Kinnon´i CorpusPilates (Belgia) koolitussüsteemis ja osalenud erinevatel rahvusvahelistel täiendkoolitustel ja seminaridel. Septembris 2019 saab lõpule ka Meisterõpetaja Kathy Corey Postgraduated Mentor Program Saksamaal. Samaaegselt teen pidevat koostööd erinevate Eesti treenerite, õpetajate ja füsioterapeutidega.

Treener sai minust olude sunnil 14-aastasena, kui meie tantsutreener Viljandist lahkus ja ma pidin juhtimise üle võtma. Sellele järgnes EOK esimene aeroobikatreeneri koolitus Tallinnas, mille lõppedes sain kõige noorema osalisena aeroobikatreeneri tunnistuse.

Jätkasin oma akadeemilist tantsualast tegevust Viljandi Kultuurikoolis tantsujuhtimise erialal, mis oligi tollal ainus koht tantsu õppimiseks.Tänu tugevale klassikalisele tantsule ja kehakoolile minu huvi liikumise vastu aina kasvas ning jätkasin õpinguid Tallinna Pedagoogilisse Instituudis tantsu erialal. Minu huvi ja motivatsioon kahjuks rauges, sest tollal oli liiga suur rõhk rahvatantsu-kesksel lähenemisel.

Läbi laste ja noorte tantsugruppide juhendamise jõudsin aeroobikani ning fitnessmaailm oma rühmatreeningute ja jõusaaliga neelas mind endasse pikaks ajaks. 1995-2014 läbisin FAF (Fitness Academy of Finland) aeroobika- jõusaali ja personaaltreenerikoolitused ja töötasin Tallinnas erinevates spordiklubides. Aastal 2009 sattusin aga ühele Pilatese koolitusele ja sealt hakkas arenema arusaam, et just see on ala, mis mind paelub, millega saan sügavuti minna ja läbi mille saan treenitavatele piisavalt kasulik olla.

Tõeline armastus Pilatese vastu algas koolitusel mida tegi füsioterapeudi haridusega Pilatese-õpetaja Jarmo Ahonen. Mõistsin, et Pilatest õppides saan vastuse oma kõige olulisemale küsimusele.

Alustasin juhendamist spordiklubides, kus ka töötasin ise rühmatunde ja personaaltreeninguid tehes. Kui teadmised kasvasid ja Pilatese harjutused seadmetel said õpitud otsustasin jääda ainult Pilatese Stuudiotesse tööle. Juhendasin Kaisa Marran Pilatese Stuudios 2014-2019 ja samal ajal ka Keila Teraapiakeskuses, kus jätkan ka praegu.