Skip to content

Videokursused

Massaaž foam rolleri ja tennisepalliga

Kas oled tundnud, et pärast väsitavat tööpäeva või treeningut on keha kange ja lihased valulikud? Sageli arvatakse, et massaaž või füsioterapeut on ainus lahendus, kuid tegelikult on olemas lihtne ja tõhus viis ise lihaspingeid leevendada – foam roller (tuntud ka kui pilatese rull või vahurull). Foam rolleri kasutamine on üks tõhusamaid meetodeid, mida kasutavad nii füsioterapeudid, treenerid kui ka tippsportlased. Regulaarne rullimine: parandab vereringet ja hapniku juurdepääsu lihastele, aidates kaasa taastumisele vähendab lihaspingeid ja valu, leevendades ka istuva eluviisi mõjusid toetab rühti ja tasakaalu, aidates ennetada vigastusi ja seljaprobleeme mõjub lõõgastavalt, aidates vähendada stressi ja parandada unekvaliteeti Foam roller on kasulik kõigile, olgu tegemist kontoritöötaja, harrastussportlase või tippsportlasega. Istuva töö puhul aitab rullimine vabastada lihaspingeid ja parandada vereringet. Sportlaste jaoks on see suurepärane vahend lihaste taastumiseks ning vigastuste ennetamiseks. Kui sul on väga tugevad lihaspinged, kroonilised valud või piiratud liigese liikuvus, tasub enne rullimise alustamist konsulteerida füsioterapeudiga. Rullimise ajal on oluline hoida õiget kehahoiakut ja valida oma keha jaoks õige tugevusega rull – algajatele sobivad pehmemad variandid, samas kui kogenumad kasutajad võivad valida jäigema rulli sügavamaks lihasmassaažiks.

Rühi õpetus ja terapeutiline võimlemine

Siit leiad tervikliku terapeutilise võimlemiskava kogu kehale, et parandada rühti, liikuvust ja keha lihastasakaalu. Selline võimlemine parandab enesetunnet, annab energiat ja vähendab pingeid kehas. Kõige kasulikum on võimelda iga päev, aga abi on ka sellest, kui jõuad vähemalt korra nädalas oma keha nende harjutustega hellitada. Keha on sulle selle eest tänulik, usu mind. Kui pöörad ise oma kehale piisavalt tähelepanu, võib niimoodi arsti või füsioterapeudi juurde minekut sootuks ennetada. Kui sul tekib e-kursuse vältel küsimusi või soovid oma keha jaoks personaalsemat juhendamist, siis broneeri endale Kaia Heinlehe personaalne vastuvõtt.

Pilatese algtaseme matitreeningud

Joseph Pilatese loodud matiharjutuste süsteem aitab sul hoida lihased toonuses, lülisamba liikuvana ja keha tasakaalus. Selles videos olen välja valinud olulisemad harjutused, mis sobivad igapäevaseks koduseks treeninguks – lihtsad, tõhusad ja kergesti järgitavad. Toetab rühti ja leevendab pingeid Suurendab painduvust ja kehatunnetust Aitab ennetada selja- ja liigeseprobleeme Sobib igas vanuses ja igale treeningtasemele Harjutuste tegemiseks on vaja matti või pehmemat vaipa. Vali mugavad riided, mis ei piira liikumist ning soovi korral kasuta patja või pleedi selja ja kaela toetuseks.  Kui alustad täna, siis tunned juba mõne nädala pärast, kuida keha muutub tugevamaks, liikuvamaks ja energilisemaks.

Keha - Esmaabi

NB! Ainult Kaia Kehakooli õpilastele!

See e-kursus jaguneb mitmeks osaks. Siit leiad tervikliku terapeutilise võimlemiskava kogu kehale, et parandada rühti, liikuvust ja keha lihastasakaalu. Selline võimlemine parandab enesetunnet, annab energiat ja vähendab pingeid kehas. Kõige kasulikum on võimelda iga päev, aga abi on ka sellest, kui jõuad vähemalt korra nädalas oma keha nende harjutustega hellitada. Keha on sulle selle eest tänulik, usu mind. Lisaks on siin nii lõõgastavaid kui ka tugevdavaid harjutusi kaela, õlavöötme, selja, puusa, põlve ja hüppeliigeste vaevuste korral. Kui tunned pingeid konkreetses kehaosas, siis saad teha spetsiaalseid harjutusi just sellele kehapiirkonnale lisaks üldvõimlemisele. Kui pöörad ise oma kehale piisavalt tähelepanu, võib niimoodi arsti või füsioterapeudi juurde minekut sootuks ennetada. Kui sul tekib e-kursuse vältel küsimusi või soovid oma keha jaoks personaalsemat juhendamist, siis broneeri endale Kaia Heinlehe personaalne vastuvõtt.

Lihaste ja emotsioonide seosed

NB! Ainult Kaia Kehakooli õpilastele!

Lihaste ja emotsioonide omavaheliste seoste kursus on kasulik ja vajalik igale inimesele, kes soovib rohkem mõista valust või pingest tingitud sõnumeid, mida tema keha talle saadab. Kasutame siin tasakaalustamiseks energeetilist psühholoogiat ehk stressist teadvustamist läbi küsimuste, metafooride. Selle kursuse materjal baseerub Rakendusliku Kinesioloogia TFH (Touch For Health) meetodil (lihaste testimine) ja hiina meditsiinil (meridiaanide süsteem), mille abil on võimalik tasakaalustada energiaringluse häireid lihastes.